سه شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۴ ب.ظ

درباره سايت

پایگاه مذهبی دارالصادقیون

اللّهُمَّ صَلِّ عَلى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ الصَّادِقِ خازِنِ العِلْمِ الدَّاعی إِلَیْکَ بِالحَقِّ النُّورِ المُبِینِ،. اللّهُمَّ وَکَما جَعَلْتَهُ مَعْدِنَ کَلامِکَ وَوَحْیِکَ وَخازِنَ عِلْمِکَ .
هدف از خلقت عالم معرفت و عبادت خداوند متعال است, و غرض از بعثت انبیاء از آدم تا خاتم تحقق آن است, رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) برای تعلیم و تربیت بشریّت به معرفت و عبادت ,قرآن و کسی که نزد او علم تمام قرآن است به یادگار گذاشت.
هرچند حوادث روزگار نگذاشت مفسّر معصومِ قرآن, پرده از حقایق کتاب خدا بردارد ولی در فرصت کوتاهی که برای ششمین اختر فرزوان آسمان هدایت پیش آمد,شاهراه مذهب حق را برای رهروانِ از خلقت باز کرد , و فطرت تشنه انسانیت را به آب حیات عبادت و معرفت سیرآب کرد.
امید است پیروان مذهب حق روز عزای آن حضرت, آنچه در توان دارند در مراسم سوگواری انجام دهند تا مشمول دعای مستجاب او شوند که فرمود((رحم الله من احیی امرنا)) رحمتی که سرمایه ی سعادت و وسیله ی نجات از شدائد برزخ و قیامت است.
در راستای جنگ نرم و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مقابله با تهاجمات فرهنگی که ایمان مسلمین را نشانه رفته است و سعی در تخریب عقاید و افکارمان دارد در فضای مجازی پایگاه مذهبی دارالصادقیون را در سرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیهالسلام شهرستان رفسنجان (دارالصادقیون) ،راه اندازی نموده ایم.که وظیفه خود را در قبال احیای اندیشه های والای اهل بیت(علیهم السلام) و حفظ ارزش ها و دفاع از مبانی فکری انقلاب واسلام انجام داده و مطالبی سودمند برای کسانی که جویای حقیقت هستند ارائه نماییم.امیدواریم که شما خوانندگان عزیز با نظرات سازنده خود محبین صادق الائمه علیه السلام را ، در راستای عمل به وظیفه یاری نمایید. این پایگاه در راستای جنگ نرم و تبلیغات حرکت کاروان صادقیه در رفسنجان راه اندازی شده است وبیشتر مطالب آن در خصوص توسل وعشق به اهل بیت و احیای اندیشه های والای اسلام ناب محمدی و تکریم مقام عالی ارباب امام جعفر صادق (علیه السلام) می باشد.
آدرس:استان کرمان ، شهرستان رفسنجان
حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق
احمدتقی نژاد

بایگانی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

اولین جشنواره صداقت و امانت در جوار امامزاده سید جلال الدین اشرف

امامزاده سیدجلال الدین اشرف

اولینجشنواره صداقت و امانت در جوار امامزاده سید جلال الدین اشرف با قرائت قران توسط آقای کربلایی رضا رضایی شروع شد


 و اجرای برنامه و مداحی توسط جنای آقای حاج اکبر رضایی شریف  انجام شد  آقای رضایی شریف در شروع برنامه با شعری زیبا برنامه را شروع کردند :

زیبا غزل دفتر عشق است محمد      بر فرق فلک افسر عشق است محمد
 در وسعت هفت آسمان هستی      رخشنده ترین اختر عشق است محمد.

میلاد پاک ترین نور عالم هستی, گل سر سبد انبیاء الهی و پیام آور رحمت حضرت محمد مصطفی (ص)  و امام صادق (ع)  را خدمت پیروان راستین آن حضرات عرض تبریک و تهنیت داریم. به مناسبت این روز خجسته  و میمون اولین جشنواره امانت و صداقت  با یاری خدادر این مکان مقدس با همکاری هیئت امناء و امور فرهنگی  آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین و مدیریت مدرسه قرآنی صادق الائمه علیه السلام رضوان  و  موسسات جامعة القرآن کریم و  دهیاری سه قریه شمس آباد نوق   و حضور مردم ولایتمدار برگزار نمودیم  جا دارد که از برگزار کنندگان مراسم  تشکر کنیم.  خصوصا حضرت حجت السلام و المسلمین حاج سید محمود حسینی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان و  حجت السلام رمضانی نیا امام جمعه موقت صفایئه و حجت السلام زینلی امام جماعت و مسئول امور فرهنگی امامزاده و هیت امناءو امور فرهنگی امامزاده و حاج آقای حسنخانی  مدیریت محترم رادیو رفسنجان  و گروه تواشیع الغدیر رفسنجان و   خانم ترابی مدیزیت مدرسه قرآنی صادق الائمه علیه السلام رضوان  پایگاه اطلاع رسانی خانه خشتی رفسنجانو موسسات جامعة القرآن الکریم نوق  و برادر فرهنگی آقای محمدعلی پراش و خادمین صادقیون که با حضور و همکاری خود این محفل  نورانی را زینت بخشید تشکر نمایم و برای این عزیزان آرزوی موفقیت داریم.

اجرای  تواشیع توسط گروه همخوانی و مدیحه سرایی الغدیر شهرستان رفسنجان در دو مرحله صورت گرفت. 

 حضرت حجت السلام و المسلمین حاج سید محمود حسینی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان که سخنران این جشنواره  بودند سفارش کردند که : ما باید امانتها  را به افراد شایسته و لایق بسپاریم تا اطمینان قلبی پیدا کنیم .ایشان به داستان امانت داری امام علی علیه السلام  و درخواست عقیل و آتش گداخته  ای که مولا که او  رایاد آور   روز حساب اشاره کردندو گفتندامیرالمومنین  همواره امانتداری در اموال عمومی  را به پیروانش سفارش  می کردند.  و حدیثی زیبا از امام باقر علیه السلام یادآور شدند.
 قالَ الاْمامُ الباقر (عَلَیْه السلام): ثَلاثٌ لَمْ یَجْعَلِ اللهُ لِأحَد فیهِنَّ رُخْضهً: أداءُ الاْمانَهِ إلَى الْبِرِّ وَالْفاجِرِ، وَالْوَفاءُ بِالْعَهْدِ لِلْبِّرِ وَالْفاجِرِ، وَبِرُّ الْوالِدَیْنِ بِرَّیْنِ کانا اَوْ فاجِرَیْنِ.

فرمود: خداوند سبحان در سه چیز رخصت قرار نداده است: 1- امانت را سالم تحویل صاحبش دادن خواه آن که صاحبش آدم خوبى باشد یا فاجر 2- وفاى به عهد نسبت به هر شخصى ، خوب باشد یا بد.3.احترام گذاشتن به والدین حتی اگر آنها کافر باشند.
یاد آور میشویم  ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان در این جشنواره  به امانتداری د ر اموال و اسرار و مسائل ناموسی تاکید کردند.هرگز نگاه بد به ناموس مردم نکنیم که پیش خدا مسئولیم.


 

خادم صادقیون  ضمن تبریک این اعیاد  و تشکر از حاضرین و برگزارکنندگان این جشنوار ه ضمن  تکریم مقام عالی امام صادق علیه السلام اشاره کردند. که برترین خویشاوندان بشر و اشرف مخلوقات خداوند  پیامبربزرگوار اسلام و اهل بیت اویند آنان واسطه حیات جاودانه بشریت هستند  و حق حیات معنوی بر گردن تک تک انسانها دارند  اطاعت و معرفت و شناخت اهل بیت از برترین صله ارحام و رعایت حق خویشاوندی است. احترام به فرزندان پیامبر احترام به او محسوب میشود. ما افتخار میکنیم که  رئیس مذهبمان نوری است که تکریم مقام عالی اش استعداهای خفته را بیدار میکند و به جنبش در می آورد تا شعله هایی از ایمان در دلها منور گردد و بر  این باور زنده ایم هرکس در دریای معرفت امام صادق علیه السلام شنا کند غرق نمیگردد. و هرکه در سایه معرفتش به قله سعادت دست یابد فرود و سقوط ندارد.مدینه از برکت نفس مولایمان سبز می شد و آفتاب صداقت از منزلگاه اندیشه اش برمی تابید.با کلامشان حق را بالنده می کردند. و با قیامشان در نیمه شب های تاریک و با کوله باری از هدایا و آذوقه ، دلهای مستمندان و بینوایان را شاد می کردند. ارباب ما بیل در دست می گرفت  و به تلاش معاش بر می خواست و عشق به زندگانی والا و پر معنا را در جان ها زنده نگاه می داشت.

اربابم کوهی از وقار بود، دریایی از علوم، اقیانوسی از حکمتو فضیلت، گستره ای از رحمت و عبادت.که لحظه لحظه حیاتش از یاد و نام خدا، سبز و سرشار بود.

چهره ای دوست داشتنی، رفتاری سنجیده و متین، سینه ای انبوه ازیقین و تلاشی گسترده درراه دین داشت.آری! نخل وجود والای ن پیشوای ما، چنان ثمر داد که مذهب حق و روستاو شهر ما را با نام خویشتن مزیّن کرد.

همه جا سخن از اوست، نامش به صداقت آسمان می ماند،مدینه روزهای با او بودن را خوب به یاد دارد، لطافت روحش مدینه را بهشتی می کرد،و سوز مناجاتش به خاک بها می داد.کرسی درسش اندیشه ها را بارور،عقل ها را متحیر و دل ها را مبهوت می کرد.

او از سلاله لو کشف الغطا است.می دانی از چه کسی می گویم و سنگ چه کسی را به سینه می زنم

آقایی که نامش بر سر در ابواب جنت نوشته شده است.مردی که به نور او بهشت را آفریدند آسمان برای او 

می بارد،و زمین برای او می بالد و گل ها برای او می خندند.

نامش جعفر است و لقبش صادق، که تعریف و تمجید از اوامری شایسته است و لایق . 

ملائک به صدقش  گواه بودند.او کوثری بود که هر که از زلال حکمتش چشیدحکیم شد

 و هر که بر کرانهعرفاتش قدم نهاد، مجنون شد، خطیبان، به بیان او خطبه خوان شدند؛ 

هم او که به فرداها روشنی داد، و انسان ها را  برای همیشه از جهل رهانید.

افتخار میکنیم که شهرمان دارالصادقیون است  و رفسنجان شایستگی زینت این نام را دارد ما در زیر پرچم امام صادق علیه السلام  دلهایمان را به عنایاتش دخلیل می بندیم و چشم به کراماتش می دوزیم و محبتشرا در اعماق قلب مان جایی میدهیم چون محبت او رمز بقا  و مایع حیات ماو مورد رضای خداست.  با توکل به خدا به امید روزی  کاروان صادقیه رفسنجان جهانی شود.


 و ارائه حفظ توسط چند نفر از قرآن آموزان موسسات جامعة القرآن الکریم نوق  کهحافظ جزواتی از قرآن 
بودند  صورت گرفت و در پایان از حافظین تقدیر به عمل آمد.


اهدا جواز  در این مراسم با کمک آستان مقدس امامزاده سید جلال الدین و امام جمعه موقت شهر صفائیه حجت السلام  رمضانی نیا  
وخادمین صادقیون و  اقای محمد علی پراش مدیریت دبیرستان  و پیش دانشگاهی شاهد  صورت گرفت.

به گزارش پایگاه مذهبی دار الصادقیون دهیار شمس آباد نوق آقای کربلایی عباس کریمی  ضمن عرض تبریک این میلاد انوار الهی  از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان جشنواره تشکر کردند و متنی را برای پایگاه ما ارسال کردند که در قسمتی از آن آمده است: جا دارد که از 

 حضرت حجت السلام و المسلمین حاج سید محمود حسینی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان و  حجت السلام رمضانی نیا امام جمعه موقت صفایئه و حجت السلام زینلی امام جماعت و مسئول امور فرهنگی امامزاده و هیت امناءو امور فرهنگی امامزاده و حاج آقای حسنخانی  مدیریت محترم رادیو رفسنجان  وگروه تواشیع الغدیر و  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خانه خشتی رفسنجان و  خانم ترابی مدیر مدرسه قرآنی صادق الائمه علیه السلام رضوان  و موسسه جامعة القرآن الکریم  امام حسن مجتبی  علیه السلام سه قریه شمس آباد وموسسه جامعة القرآن الکریمصادق الائمه علیه السلام  حسن آباد صادق الائمه علیه السلام  موسسه جامعة القرآن الکریم امام صادق علیه السلاماسماعیل اباد وموسسه جامعة القرآن الکریمحضرت زینب سلام الله علیها فیض آباد و موسسه جامعة القرآن الکریممهدی آباد نوق و سایتهای صادقیون  وآقای محمد علی پراش مدیریت دبیرستان  و پیش دانشگاهی شاهد که  به یاد برادرش مرحوم کمال پراش که حافظ نیمی از قرآن بودند در اهدا جوائز  کمک کردند و تمامی عزیزانی که به هر نحو در این مراسم همکاری کرده اند تقدیر و تشکر کنیم  .توفیق روزان این عزیزان را دراه 

احیای ارزشهای والای اسلام ناب محمدی از درگاه حضرت احدیت مسئلت می نماییم.

 این جشنواره تا  اقامه نماز مغرب و عشاء ادامه داشت. و پس از  نماز جماعت با دعای خیر آقای کربلایی عباس احمدی جشنواره صداقت و امانت خاتمه یافت.  پایگاه مذهبی دارالصادقیون توفیق کسب فیوضات معنوی را برای همگان آرزو می نماید.و از بزرگواری که بهر نحوی در زینت بخشیدن مراسم نقشی داشتند و این فضا را بوجود آوردند تقدیر و تشکر کرد. التماس دعانظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی