پنجشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه مذهبی دارالصادقیون

اللّهُمَّ صَلِّ عَلى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ الصَّادِقِ خازِنِ العِلْمِ الدَّاعی إِلَیْکَ بِالحَقِّ النُّورِ المُبِینِ،. اللّهُمَّ وَکَما جَعَلْتَهُ مَعْدِنَ کَلامِکَ وَوَحْیِکَ وَخازِنَ عِلْمِکَ .
هدف از خلقت عالم معرفت و عبادت خداوند متعال است, و غرض از بعثت انبیاء از آدم تا خاتم تحقق آن است, رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) برای تعلیم و تربیت بشریّت به معرفت و عبادت ,قرآن و کسی که نزد او علم تمام قرآن است به یادگار گذاشت.
هرچند حوادث روزگار نگذاشت مفسّر معصومِ قرآن, پرده از حقایق کتاب خدا بردارد ولی در فرصت کوتاهی که برای ششمین اختر فرزوان آسمان هدایت پیش آمد,شاهراه مذهب حق را برای رهروانِ از خلقت باز کرد , و فطرت تشنه انسانیت را به آب حیات عبادت و معرفت سیرآب کرد.
امید است پیروان مذهب حق روز عزای آن حضرت, آنچه در توان دارند در مراسم سوگواری انجام دهند تا مشمول دعای مستجاب او شوند که فرمود((رحم الله من احیی امرنا)) رحمتی که سرمایه ی سعادت و وسیله ی نجات از شدائد برزخ و قیامت است.
در راستای جنگ نرم و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مقابله با تهاجمات فرهنگی که ایمان مسلمین را نشانه رفته است و سعی در تخریب عقاید و افکارمان دارد در فضای مجازی پایگاه مذهبی دارالصادقیون را در سرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیهالسلام شهرستان رفسنجان (دارالصادقیون) ،راه اندازی نموده ایم.که وظیفه خود را در قبال احیای اندیشه های والای اهل بیت(علیهم السلام) و حفظ ارزش ها و دفاع از مبانی فکری انقلاب واسلام انجام داده و مطالبی سودمند برای کسانی که جویای حقیقت هستند ارائه نماییم.امیدواریم که شما خوانندگان عزیز با نظرات سازنده خود محبین صادق الائمه علیه السلام را ، در راستای عمل به وظیفه یاری نمایید. این پایگاه در راستای جنگ نرم و تبلیغات حرکت کاروان صادقیه در رفسنجان راه اندازی شده است وبیشتر مطالب آن در خصوص توسل وعشق به اهل بیت و احیای اندیشه های والای اسلام ناب محمدی و تکریم مقام عالی ارباب امام جعفر صادق (علیه السلام) می باشد.
آدرس:استان کرمان ، شهرستان رفسنجان
حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق
احمدتقی نژاد

بایگانی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

اولین دیدار امام جمعه بخش فرودس با مردم محله صادقیون

تصاویر و مراسم محله صادقیون

اولین دیدار امام جمعه بخش فرودس با مردم محله صادقیون
اولین دیدار امام جمعه  بخش فرودس با مردم محله صادقیون  توام با اقامه نمازجماعت ظهر و عصر گردید.  به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون حضرت حجت الاسلام رجب زاده امام جمعه شهر صفائیه  ظهر امروز  پنج شنبه 3 تیرماه 1395 به همراه هیئتی  وارد محله صادقیون روستای حسن آباد حضرت صادق الائمه علیه السلام   شدند . نماز ظهر و عصر به امامت ایشان در مسجد صاحب الزمان (عج)   اقامه گردید.
امام جمعه صفائیه حضرت حجت الاسلام والمسلمین  دکتر رجب زاده در بیاناتشان عبادتی را درعالم مثل تفکر ندانستند و تاکید کردند  البته تفکری که در خدمت خداوند باشند و با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام  از ابوذر این گونه تعریف کردند : کان اکثر عبادة ابى‏ ذرّ التفکر و الاعتبار 
بیشترین عبادت ابوذر اندیشه ، تفکر و پند گرفتن از این تفکر بوده است ؛ یعنى او هنرمندى بوده که از همه چیز درس مى‏ گرفته است .
حجت الاسلام دکتر رجب زاده  علم و دانش را یک میراث کریمه دانستند و با اشاره به توصیه ای  از امیرالمومنین  به کمیل  در رابطه به  علم و ثروت پرداختند  که حضرت علی  علیه السلام به کمیل میفرمایند:یَا کُمَیْلُ الْعِلْمُ خَیْرٌ مِنَ الْمَالِ الْعِلْمُ یَحْرُسُکَ وَ أَنْتَ تَحْرُسُ الْمَالَ وَ الْمَالُ تَنْقُصُهُ النَّفَقَةُ وَ الْعِلْمُ یَزْکُوا عَلَى الْإِنْفَاقِ وَ صَنِیعُ الْمَالِ یَزُولُ بِزَوَالِهِ؛اى کمیل: دانش بهتر از مال است . زیرا علم ، نگهبان تو است ، ولى تو باید از مال خویش نگهدارى کنی؛ مال با بخشیدن کم مى‌شود اما علم با بخشش فزونى گیرد ؛ و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال‌، نابود مى گردد؛یَا کُمَیْلَ بْنَ زِیَادٍ مَعْرِفَةُ الْعِلْمِ دِینٌ یُدَانُ بِهِ بِهِ یَکْسِبُ الْإِنْسَانُ الطَّاعَةَ فِى حَیَاتِهِ وَ جَمِیلَ الْأُحْدُوثَةِ بَعْدَ وَفَاتِهِ وَ الْعِلْمُ حَاکِمٌ وَ الْمَالُ مَحْکُومٌ عَلَیْهِ؛اى کمیل بن زیاد! شناخت علم راستینِ علم الهى آیینى است که با آن پاداش داده مى‌شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى‌کند، و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش‌. فرمانروا؛ و مال، فرمانبر است. (علم حاکم و مال محکوم آنست).
، حجت الاسلام دکتر رجب زاده در این، زمان شناسایی تاکتیک‌های دشمن در برابر  جنگ نرم لازم و این جنگ را به‌مراتب خطرناک‌تر از جنگ سخت دانستند و اشاره کردند:باید توجه داشت در زمانی که دشمن ذهن‌های ما را هدف قرار داده است، اولویت اصلی کشور، مقابله با جنگ نرم دشمن است؛ جنگ، جنگ اراده‌ها و جنگ عزم‌های راسخ است؛ هرکس عزمش بیشتر باشد او برنده است؛  باید بدانیم جنگ هنوز تمام نشده و تنها شکل آن تغییر کرده است؛ 
 وی در پایان سخنانشان  اشاره ای به اهمیت نماز جمعه داشتند و افزودند : روز جمعه روز بزرگ و سید روزها و عید شریف مى باشد حق تعالى مخصوص گردانیده آن را به این امت ، تا تقرب بجویند به وسیله این روز، به جوار رحمت او و در شونداز دوزخ و از رانده شدن از درگاه الهى و رغبت کنند در این روز به رو آوردن و متوجه شدن به اعمال صالحه و تلافى کنند تقصیرات سائر روزهاى هفته خود را و همت خود را برگردانند جانب آنچه مقرب ایشان است به خدا و نزدیک است به حضرت پروردگار، که آن نماز جمعه باشد، و تعبیر فرموده است خداوند متعال از نماز جمعه ، در کتاب عزیز خود به ذکرالله و مخصوص گردانیده آن را از سائر نمازها به ذکرى که آن مخصوص این نماز مى باشد و فرموده : یا ایهاالذین امنوا اذا نودى للصلاة من یوم الجمعة ، فاسعوا الى ذکر الله ، و ذروا البیع ، ذلکم خیر لکم ان کنتم تعلمون اى کسانى که ایمان آورده اید به خداى تعالى هر موقعى که منادى ندا سر زد در روز جمعه (براى نماز جمعه ) البته بشتابیدبه سوى ذکر خدا و رها کنید خرید و فروش را، چه آنکه این کار (یعنى : آمدن به سوى نماز جمعه و ذکر خدا) بهتر مى باشد براى شما، اگر فضیلت نماز جمعه را بدانید.
لازم به ذکر است  قبل از سخنرانی امام جمعه  آقای کربلایی علی مومنی یادگار جبهه و جنگ و راوی دفاع مقدس ضمن خیر مقدم به امام جمعه و هیئت همراهش   در مورد روستا توضیحانی دادند و این روستا را از پیشگامان حرکت کاروان صادقیه بعد از قم دانستند وکاروان صادقیه  رفسنجان نشان افتخار و اعتبار روستا و حرکتش را جلوه ای از تکریم مقام عالی امام صادق علیه السلام دانستند  و پیشاپیش جمع حاضر را به حضور در کاروان صادقیه دعوت کردند و گفتند هرساله در  صبح روز شهادت امام صادق علیه السلام کاروان صادقیه از این روستا و روستاهای مجاور به سمت امامزاده  سید جلال الدین اشرف با پای پیاده حرکت و بر غربت این امام مظلوم اشک ماتم می ریزند و در آنجا رسما به عزاداری میپردازند  و  بعد از  اقامه نماز جماعت ظهر و عصر   عزادران میهمان سفره با برکت امام صادق علیه السلام میباشند.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی