جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، ۰۹:۳۹ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه مذهبی دارالصادقیون

اللّهُمَّ صَلِّ عَلى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ الصَّادِقِ خازِنِ العِلْمِ الدَّاعی إِلَیْکَ بِالحَقِّ النُّورِ المُبِینِ،. اللّهُمَّ وَکَما جَعَلْتَهُ مَعْدِنَ کَلامِکَ وَوَحْیِکَ وَخازِنَ عِلْمِکَ .
هدف از خلقت عالم معرفت و عبادت خداوند متعال است, و غرض از بعثت انبیاء از آدم تا خاتم تحقق آن است, رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) برای تعلیم و تربیت بشریّت به معرفت و عبادت ,قرآن و کسی که نزد او علم تمام قرآن است به یادگار گذاشت.
هرچند حوادث روزگار نگذاشت مفسّر معصومِ قرآن, پرده از حقایق کتاب خدا بردارد ولی در فرصت کوتاهی که برای ششمین اختر فرزوان آسمان هدایت پیش آمد,شاهراه مذهب حق را برای رهروانِ از خلقت باز کرد , و فطرت تشنه انسانیت را به آب حیات عبادت و معرفت سیرآب کرد.
امید است پیروان مذهب حق روز عزای آن حضرت, آنچه در توان دارند در مراسم سوگواری انجام دهند تا مشمول دعای مستجاب او شوند که فرمود((رحم الله من احیی امرنا)) رحمتی که سرمایه ی سعادت و وسیله ی نجات از شدائد برزخ و قیامت است.
در راستای جنگ نرم و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مقابله با تهاجمات فرهنگی که ایمان مسلمین را نشانه رفته است و سعی در تخریب عقاید و افکارمان دارد در فضای مجازی پایگاه مذهبی دارالصادقیون را در سرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیهالسلام شهرستان رفسنجان (دارالصادقیون) ،راه اندازی نموده ایم.که وظیفه خود را در قبال احیای اندیشه های والای اهل بیت(علیهم السلام) و حفظ ارزش ها و دفاع از مبانی فکری انقلاب واسلام انجام داده و مطالبی سودمند برای کسانی که جویای حقیقت هستند ارائه نماییم.امیدواریم که شما خوانندگان عزیز با نظرات سازنده خود محبین صادق الائمه علیه السلام را ، در راستای عمل به وظیفه یاری نمایید. این پایگاه در راستای جنگ نرم و تبلیغات حرکت کاروان صادقیه در رفسنجان راه اندازی شده است وبیشتر مطالب آن در خصوص توسل وعشق به اهل بیت و احیای اندیشه های والای اسلام ناب محمدی و تکریم مقام عالی ارباب امام جعفر صادق (علیه السلام) می باشد.
آدرس:استان کرمان ، شهرستان رفسنجان
حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق
احمدتقی نژاد

بایگانی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

خطبه های نمازجمعه شهر صفائیه 4تیر ماه 1395+تصاویر

اجتماعات دینی و مذهبی

خطبه های نمازجمعه شهر صفائیه 4تیر ماه 1395+تصاویر

امام جمعه صفائیه:با حقوق‌های نجومی و چند صد میلیونی مدیران برخورد شود.

امام جمعه شهر  صفائیه : با بیان اینکه در حالی که تورم غوغا می‌کند و گرانی و گرانفروشی از هر زمان بیشتر شده و برای خانواده‌های بی‌بضاعت زندگی کمرشکن شده، خواستار برخورد با حقوق‌های نجومی و چند صدمیلیونی مدیران از بیت‌المال هستیم.


به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر رجب زاده  امام جمعه بخش فردوس  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر صفائیه ضمن توصیه همگان به تقوای الهی و تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی(ع)،با بیان اینکه  تقوا از اصحاب جلب رحمت الهی است، خداوند می‌فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید تقوا داشته باشید و به خدا و رسول خدا ایمان داشته باشید.

وی بیان کرد: به واسطه تقوا خداوند نوری را در دل انسان می‌دهد که موجب هدایت وی می‌شود، همچنین تقوا موجب می‌شود که خداوند گناهان انسان را بیامرزد.

دکتر رجب زاده به نقل از روایتی ازامیرالمؤمنینحضرت علی ابن ابی طالب  علیه السلام نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت کردندو گفتند  حضرت علی علیه السلام می فرمایند:من از تورات دوازده آیه را انتخاب و به زبان عربی ترجمه کردم و هر روز سه بار به آن می نگرم:     آیه ی نخست: ای فرزند آدم! تا آن هنگام که تحت قدرت و سلطنت من هستی از شکوه هیچ کس پروا مکن و بدان که قدرت و سلطنت من بر تو همیشگی و جاودان است.  آیه دوم: ای فرزند آدم! تا آنگاه که خزینه ی روزی من پر است،تو نگران تمام شدن و نرسیدن روزیت مباش و بدان که خزینه ی من پیوسته پر خواهد ماند   آیه سوم: ای فرزند آدم! تا زمانی که مرا خواهی یافت به غیر از من به کسی دل مبند و بدان که هر وقت مرا جویا شوی نیکو کار و نزد خود خواهی یافت.    آیه ی چهارم: ای فرزند آدم! سوگند به حق خودم که تو را دوست دارم،پس به حقی که بر تو دارم  که تو نیز مرا دوست بداری.   آیه ی پنجم: ای فرزند آدم! تا زمانی که از صراط نگذشته ای از خشم من هم ایمن مباش.  آیه ی ششم: ای فرزند آدم! همه چیز را به خاطر تو آفریدم و تو را به خاطر عبادت خود،پس مبادا برای رسیدن به آنچه برای تو آفریده ام از آنچه تو را به خاطر آن آفریدم در گذری.    آیه ی هفتم: ای فرزند آدم! تو را از خاک و پس از آن از نطفه و علقه و مضغه ساختم وآفرینش تو برایم دشواری نداشت اینک می پنداری که رساندن قرص نانی مرا به رنج و مشقت می افکند؟        آیه ی هشتم: ای فرزند آدم! تو به خاطر خودت بر من آشفته می شوی امّا آیا هرگز به خاطر من بر خودت خشمگین و آشفته شده ای؟   آیه ی نهم: ای فرزند آدم! همانطور که روزی تو بر من واجب است من نیز بر تو فرایضی دارم لیکن اگر چه تو در انجام فرایض من سرپیچی کنی من از روزی رساندن به تو خودداری نخواهم کرد.    آیه ی دهم: ای فرزند آدم! هر کس تو را برای خودش می خواهد اما من تو را به خاطر خودت می خواهم پس از من گریزان مباش.   آیه ی یازدهم: ای فرزند آدم اگر به آنچه روزیت کردم راضی و خشنود باشی جان و تن خویش را در آسایش و راحتی نهاده ای و انسانی شایسته و ستوده گشته ای لیکن اگر به قسمت من رضا ندهی چنان دنیا را بر تو مسلط سازم که چنان حیوان وحشی و صحرا گردی، حیران و سر گردان شوی.    آیه ی دوازدهم: ای فرزند آدم! هر گاه در برابر من به بندگی ایستادی چنان باش که بنده ای خاکسار در برابر پادشاهی شکوه مند ایستاده آنگونه که گویا مرا می بینی و اگر تو مرا نمی بینی من تو را می بینم . 

 ای مؤمنان  این آیات را امام علی(ع)   روزی سه بار مرور می کردند ما بایدچند بار به آن نگاه کنیم...؟!

حجت الاسلام و المسلمین  دکتر رجب زاده در  ادامه خطبه اول گفتند: امام صادق (ع) دعای معرفت را در دوران غیبت سفارش فرمودند تا به وسیله این دعا شناخت خدا، پیامبر و امام را طلب کنیم که محتوای دعای معرفت بدین شرح است: «اَللهُمَ عَرِفنی نَفسَکَ فَاِنَکَ اِن لَم تُعَرِفنی نَفسَکَ لَم اَعرِف نَبِیَک، اَللهُمَ عَرِفنی رَسُولَکَ فَاِنَکَ اِن لَم تُعَرِفنی رَسُولَکَ لَم اَعرِف حُجَتَکَ، اَللهُمَ عَرِفنی حُجَتَکَ فَاِنَکَ اِن لَم تُعَرِفنی حُجَّتَکَ ضَلَلتُ عَن دینی».
وی اظهار داشت: همچنین امام جعفر صادق (علیه السلام) می‌فرماید: «بزودی با شبهه‌ای مواجه می شوید که علم و امام برای اینکه شما را از شبهه خارج کند، ندارید و سرگردان می‌شوید و از این شبهه کسی نجات پیدا نمی‌کند، مگر کسی که به وسیله دعای غریق خدا را بخواند» و مضمون دعا این است: « یَا اللَّهُ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ، یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَى دِینِکَ».
 حجت الاسلام و المسلمین رجب زاده در خطبه دومشان ا فزود: در مبارزه با تهاجم فرهنگی باید جامعه به این باور برسند که همچون تهاجم نظامی با خطر مواجه‌ایم و باید قرارگاه‌های فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی تشکیل دهیم و همه ظرفیت‌ها را به کار بگیریم در واقع باید همه امکانات برای مقابله با تهاجم فرهنگی بسیج شود.امروزه ما در حال مبارزه با جنگ فرهنگی دشمن هستیم. هدف دشمن فاصله گرفتن از اعتقادات و باورهای دینی و اسلامی است و ما باید ارزش‌های اسلامی ناب را گسترش دهیم.
خطیب  جمعه  شهر صفائیه  با اشاره به جنایات استکبار در منطقه، اظهار کرد: دنیای اسلام باید نسبت به حرکات و اعمال دنیای استکبار در منطقه، متحد شود و بازوی پیامبر (ص) را بگیرد و اجازه ندهد که دشمنان اسلام، پیامبر اکرم (ص) و قرآن را زمین بزنند که در این صورت همه جهان اسلام در برابر چنین حادثه‌ای مسئول هستند.

وی تاکید کرد: اگر فرهنگ یک ملت آسیب ببیند آن جامعه دچار پوچی و نابودی می شود. فرهنگ نقش اساسی در حیات یک جامعه دارد.

خطیب جمعه صفائیه همچنین با اشاره به به موضوع وابستگی فرهنگی به خارج که همواره از سوی رهبری مطرح می‌شود، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره نسبت به وابستگی فرهنگی به خارج هشدار داده‌اند.

دکتر رجب زاده با اشاره به سرمایه‌گذاری دشمنان در حوزه فرهنگ، بیان کرد: دشمنان همواره دست به هجمه‌های فرهنگی علیه ایران می‌زنند و برای ما کالاهای فرهنگی با قیمت پایین از اسباب‌بازی کودکان تا نرم افزارهای مختلف تولید می‌کنند و در اختیار ما قرا می‌دهند.

وی افزود: دشمنان از طریق وابستگی فرهنگی سبک زندگی ما را هدف قرار داده و سبک زندگی اسلامی ما را از بین می‌برند.

امام  جمعه  شهر صفائیه تاکید کرد:  تنها راه حل برای رفع معضلات و مسائل فرهنگی کشور این بوده که فرهنگ در اولویت قرار گرفته و مسئولان دستگاه‌های فرهنگی عزم جدی نسبت به مسائل فرهنگی داشته باشند. وقتی که مسئولان از بالا به مسائل فرهنگی توجهی ندارند چه انتظاری داریم که کسی در کف خیابان بخواهد مسائل فرهنگی را دنبال کند.

وی اظهار کرد: فرهنگ باید اولویت باشد و اقتصاد و فرهنگ با هم حرکت کنند تا سعادت دنیا و آخرت تضمین شود. در این راستا همه مسئول هستیم و باید با امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به سمت سلامت فرهنگی سوق دهیم.

 دکتر رجب زاده همچنین با اشاره به ششم تیرماه سال ۶۰، سالگرد سوءقصد به جان امام خامنه‌ای اظهار داشت: ایشان در سمت رئیس‌جمهوری در مسجد ابوذر در حال سخنرانی بودند که مورد حمله منافقین کوردل قرار گرفتند و از ناحیه کتف راست و دست جانباز شدند اما خدا بر ما منت نهاد و این ذخیره بزرگ را برای امت اسلام نگه داشت و چشم منافقین و اربابانشان را کور کرد و حضرت امام در مورد ایشان فرمودند: شما مانند خورشیدی هستید که نورافشانی می‌کنید و یک نفر را مثل ایشان که متعهد به اسلام باشد پیدا نمی‌کنید.

   حجت الاسلام  رجب زاده با اشاره به شبهای قدر افزود : به روایت هایی یکی از سه شب ۱۹ رمضان ، ۲۱ و ۲۳ رمضان شب قدر است که با وجود برکات در شب قدر بهتر است سختی بیداری هر سه شب به جان بخریم تا از این شب بهره کامل ببریم.

دکتر رجب زاده بابیان اینکه برخی از مدیران بدون در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مردم به بیت‌المال دستبرد می‌زنند، ادامه داد: مدیرانی که حقوق کذایی و نجومی دریافت می‌کنند نه‌تنها برعلیه حقوق ملت مرتکب خیانت شده‌اند بلکه اعتماد مردم را به مدیران پاک دست خدشه‌دار کردند.

وی وظیفه اصلی نظارت بر حقوق‌های نجومی و برخورد را آن‌ها بر عهده دولت دانست، گفت: متأسفانه در کشورمان شماری از مردم به دنبال تأمین مایحتاج زندگی روزمره‌اند ولی متأسفانه عده‌ای آشکارا با دریافت حقوق‌های نجومی از بیت‌المال سوءاستفاده می‌کنند که باید دستگاه‌های نظارتی بر افراد متخلف برخورد کند و اگر با این مدیران برخورد لازم صورت نگیرد اعتماد مردم به‌نظام شاید کمتر شود.


نظرات (۴)

  1. سلام و خدا قبول کند  از مدیر  سایت  تشکرو گله مندم   شما مردها همیشه تصاویر از خودتان می گذارید مگر خانمها را آدم حساب نمیکنید؟
  2.  خداوند بر مردم فردوس منت نهاد بهترین امام جمعه را انتخاب کرد اگر ناشکری کنیم. در پیشگاه خدا شرمنده هستیم. ایشان  لحن کلام شیرینشان مثل لحن آیت الله جوادی آملی است.
  3. مردم بخش فردوس وروستاهای تابعه قدر این نعمت الهی را بدانند وبا حضور خود هرجمعه شکوه نمازجمعه را دوچندان کنند.
    حجتان مقبول نمازگزاران نماز جمعه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی