پنجشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۲۹ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه مذهبی دارالصادقیون

اللّهُمَّ صَلِّ عَلى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ الصَّادِقِ خازِنِ العِلْمِ الدَّاعی إِلَیْکَ بِالحَقِّ النُّورِ المُبِینِ،. اللّهُمَّ وَکَما جَعَلْتَهُ مَعْدِنَ کَلامِکَ وَوَحْیِکَ وَخازِنَ عِلْمِکَ .
هدف از خلقت عالم معرفت و عبادت خداوند متعال است, و غرض از بعثت انبیاء از آدم تا خاتم تحقق آن است, رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) برای تعلیم و تربیت بشریّت به معرفت و عبادت ,قرآن و کسی که نزد او علم تمام قرآن است به یادگار گذاشت.
هرچند حوادث روزگار نگذاشت مفسّر معصومِ قرآن, پرده از حقایق کتاب خدا بردارد ولی در فرصت کوتاهی که برای ششمین اختر فرزوان آسمان هدایت پیش آمد,شاهراه مذهب حق را برای رهروانِ از خلقت باز کرد , و فطرت تشنه انسانیت را به آب حیات عبادت و معرفت سیرآب کرد.
امید است پیروان مذهب حق روز عزای آن حضرت, آنچه در توان دارند در مراسم سوگواری انجام دهند تا مشمول دعای مستجاب او شوند که فرمود((رحم الله من احیی امرنا)) رحمتی که سرمایه ی سعادت و وسیله ی نجات از شدائد برزخ و قیامت است.
در راستای جنگ نرم و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مقابله با تهاجمات فرهنگی که ایمان مسلمین را نشانه رفته است و سعی در تخریب عقاید و افکارمان دارد در فضای مجازی پایگاه مذهبی دارالصادقیون را در سرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیهالسلام شهرستان رفسنجان (دارالصادقیون) ،راه اندازی نموده ایم.که وظیفه خود را در قبال احیای اندیشه های والای اهل بیت(علیهم السلام) و حفظ ارزش ها و دفاع از مبانی فکری انقلاب واسلام انجام داده و مطالبی سودمند برای کسانی که جویای حقیقت هستند ارائه نماییم.امیدواریم که شما خوانندگان عزیز با نظرات سازنده خود محبین صادق الائمه علیه السلام را ، در راستای عمل به وظیفه یاری نمایید. این پایگاه در راستای جنگ نرم و تبلیغات حرکت کاروان صادقیه در رفسنجان راه اندازی شده است وبیشتر مطالب آن در خصوص توسل وعشق به اهل بیت و احیای اندیشه های والای اسلام ناب محمدی و تکریم مقام عالی ارباب امام جعفر صادق (علیه السلام) می باشد.
آدرس:استان کرمان ، شهرستان رفسنجان
حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق
احمدتقی نژاد

بایگانی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

برگزاری مراسم احیاء اولین شب قدر در محله صادقیون

تصاویر و مراسم محله صادقیون

برگزاری مراسم احیاء اولین شب قدر در محله صادقیون

مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان محله صادقیون در مسجد صاحب الزمان (عج)  از ساعت 23با سخنرانی حجت الاسلام  میرمیران  آغاز و بعد از آن به  عزاداری و قرائت زیارت عاشورا و  دعای جوشن کبیر پرداختند. 

به گزارش پا یگاه مذهبی دارالصادقیون از  شامگاه جمعه و بامداد امروز با حضور جمعی از مردم روزه‌دارحسن آباد حضرت صادق الائمه علیه السلام مراسم شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان با برگزاری مراسم احیا و  سخنرانی و عزاداری و قرائت دعای جوشن کبیر در مسجد صاحب الزمان (عج) این روستا ر برگزار شد.

 سخنران مجلس  حجت السلام میر میران در تفسیر آیه شریفه اِهْدِنا الصِّراطَ المستَقیم نقل کردند: که صراط مستقیم یعنی صراطِ مصطفی صلی الله علیه و آله . و عبداللّه بن عباس شاگردِ علی علیه السلام در تفسیرِ آیه اِهْدِنَا الصِّراط الْمُستقیمِ گفته است: ای بندگان خدا! بگویید اِهْدِنا به حُبّ نبیّ صلی الله علیه و آله . ابی جعفرالباقر علیه السلام از پدر و او از جدش نقل کرده است که رسول اللّه صلی الله علیه و آله فرمود: هر کسی مشتاق است که از پل صراط مثل باد تند پاییزی بگذرد و خود را بدونِ حساب به بهشتِ جاویدان برساند، ولایتِ ولیّ و وصیّ و مصاحب و خلیفه من، علی بن ابی طالب علیه السلام را بپذیرد و بر دل بسپارد. و هرکسی می خواهد در آتش جهنّم سرنگون شود، ولایتِ علی بن ابی طالب علیه السلام را رها کند. به عزّت و جلالِ پروردگارم سوگند! علی علیه السلام باب اللّه است، هیچ کسی وارد نمی شود مگر از آن باب،و او صراط مستقیم است، علی علیه السلام آن کسی است که خداوند، در روز قیامت از ولایت او سئوال خواهد کرد. خدای تعالی فرمود: انیّ جاعِلٌ فِی الاَرضِ خلیفةً «من روی زمین خلیفه و جانشین برگزیدم». سئوال اینجاست، این خلفا و برگزیدگان چه کسانی هستند؟! از عبدالله بن مسعود روایتی نقل شده است که در قرآن، خلافت از جانب خداوند برای سه نفر واقع شده است: اول ـ خلافت برای آدم علیه السلام ، دوم ـ خلافت برای داود علیه السلام ، سوم ـ خلافت برای مولای متقیان، امیرالمؤمنین علی علیه السلام است، بر اساس آیه لَیَسْتَخْلِفنَّهم فی الْاَرضِ کَما استَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبلِهِم آن حضرت خلیفه خداوند مثل آن دو نفر [آدم و داود] بر روی زمین است.

 میر میران  در مورد فضائل مولا علی  علیه السلام گفتند:برای  مولا علی علیه السلام چهار خصلت ارزنده و بارز وجود دارد که برای احدی ذکر نشده است: «علی علیه السلام نخستین عرب و عجمی است که با پیامبر صلی الله علیه و آله نماز گزارد. علی علیه السلام تنها کسی است که در همه جنگ ها پرچم پیامبر صلی الله علیه و آله را پیروزمندانه در دست داشت. در جنگ احد تنها کسی که پیامبر صلی الله علیه و آله را تنها نگذاشت و فرار نکرد علی علیه السلام بود، علی علیه السلام تنها صحابی بود که پیامبر صلی الله علیه و آله را غسل داد و او را در قبر گذاشت».

امام علی علیه السلام فرمود: از رسول خدا شنیدم فرمود: «هرکسی دوست دارد به کشتی نجات درآید، و به دستگیره محکم درآویزد و به ریسمان محکم الهی اعتصام جوید، ولایت علی علیه السلام و امامتِ فرزندانِ او را بپذیرد تا گمراه نشود».

در جنگ اُحد که بر اثر سهل انگاری، عدّه ای از مسلمانان کشته و عدّه ای نیز زخمی شدند، مشرکین صحنه جنگ را ترک کرده به سوی مکّه روان شدند. رسول خدا صلی الله علیه و آله علی را با این که مجروح بود فرا خواند و با جمعی از قبیله خزرج به تعقیب مشرکین مکّه فرستاد. علی علیه السلام و همراهان منزل به منزل آنان را تعقیب می کردند و آنان به سوی مکّه گریختند. در آن هنگام خدای سبحان به پاس خدمات علی و همراهان وی آیه الّذین اِسْتَجابُوا لِلّه و الرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ ما اصابَهُم اَلْقَرْحُ را بر پیامبرش صلی الله علیه و آله نازل فرمود.

  حجت الاسلام میر میران روایت شگفتی را از امام امیر المؤمنین علیه السلام نقل نموده و امام علیه السلام آن را از پیامبر اکرم نقل سخن کرده و رسول اکرم از فرشته وحی-جبرئیل-و امین وحی ناقل سخن از خداوند است و در واقع حدیث،حدیث قدسی است و آن روایت این است:قال الله عز و وجل:یا عبادی!کلکم ضال الا من هدیته فسلونی الهدی اهدکم

بندگانم!شما همه گمگشته اید،مگر آن کسی که من او را راه بنمایم،پس هدایت را از من بخواهید تا خواسته شما را برآورم.
یا عبادی!ان اعظم الطاعات توحیدی و تصدیق بنبّی و التّسلیم لمن نصبه بعده و هو علی بن ابیطالب و الائمه الطاهرون علیهم السلام من نسله،و ان اعظم المعاصی عندی،الکفر بی و بنبی و منابذه وصی محمد من بعد علی بن ابیطالب و اولیائه بعده.
بندگانم!همانا بزرگترین عبادات ایمان به یگانگی من و باور نسبت پیامبرم،تسلیم در برابر جانشین اوست و او علی بن ابیطالب و پیشوایان معصوم از نسل اوست-سلام خداوند بر ایشان باد-و همانا بزرگترین گناهان نزد من،کفر به من و پیامبرم و مخالفت و ستیز با جانشینان محمد صلی الله علیه و آله-علی بن ابیطالب و اولیای پس از او-می باشد.
فان اردتم ان تکونوا عندی فی المنظر الاعلی و الشرف الاشرف فلا یکونن احد من عبادی اثر عنده من محمد و بعده من اخیه علی و بعدهما من ابنائهما،القائمین بامور عبادی بعدهما،فان من کانت تلک عقیدته جعلته من اشراف ملوک جناتی،10
پس هر یک از شما بندگان بخواهید که نزد من در آن جایگاه برتر و آن شرف والاتر باشید،نباید هیچکس را بر محمد و آنگاه بر برادر او علی و سپس بر دو فرزندان آن دو(حسن و حسین)برگزینید، پیشوایانی که پس از محمد و علی به امور بندگان من قیام و اقدام می نمایند
پس هرکس عقیده و باورش چنان باور و عقیده ای باشد،من او را در زمره برگزیدگان پادشاهان بهشت قرار خواهم داد.

حجت الاسلام میر میران به نقل از سلمان فارسی گفت: که سلمان روایت میکند روزی در خدمت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله بودم، آن حضرت فرمود: ای مردم! بدانید، وصی و خلیفه و بهترین کسی که بعد از من، دَیْنِ مرا ادا کند و وعده های مرا عمل نماید، پسر عمّ من علی بن ابی طالب علیه السلام است.

همچنین مراسم احیای شب نوزدهم از جمله قرآن سر گرفتن بعد از سخنرانی حجت الاسلام میر میرمیران  توسط خودشان برگزار گردید.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی