يكشنبه, ۲۲ فروردين ۱۴۰۰، ۰۲:۵۹ ب.ظ

درباره سايت

پایگاه مذهبی دارالصادقیون

اللّهُمَّ صَلِّ عَلى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ الصَّادِقِ خازِنِ العِلْمِ الدَّاعی إِلَیْکَ بِالحَقِّ النُّورِ المُبِینِ،. اللّهُمَّ وَکَما جَعَلْتَهُ مَعْدِنَ کَلامِکَ وَوَحْیِکَ وَخازِنَ عِلْمِکَ .
هدف از خلقت عالم معرفت و عبادت خداوند متعال است, و غرض از بعثت انبیاء از آدم تا خاتم تحقق آن است, رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) برای تعلیم و تربیت بشریّت به معرفت و عبادت ,قرآن و کسی که نزد او علم تمام قرآن است به یادگار گذاشت.
هرچند حوادث روزگار نگذاشت مفسّر معصومِ قرآن, پرده از حقایق کتاب خدا بردارد ولی در فرصت کوتاهی که برای ششمین اختر فرزوان آسمان هدایت پیش آمد,شاهراه مذهب حق را برای رهروانِ از خلقت باز کرد , و فطرت تشنه انسانیت را به آب حیات عبادت و معرفت سیرآب کرد.
امید است پیروان مذهب حق روز عزای آن حضرت, آنچه در توان دارند در مراسم سوگواری انجام دهند تا مشمول دعای مستجاب او شوند که فرمود((رحم الله من احیی امرنا)) رحمتی که سرمایه ی سعادت و وسیله ی نجات از شدائد برزخ و قیامت است.
در راستای جنگ نرم و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مقابله با تهاجمات فرهنگی که ایمان مسلمین را نشانه رفته است و سعی در تخریب عقاید و افکارمان دارد در فضای مجازی پایگاه مذهبی دارالصادقیون را در سرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیهالسلام شهرستان رفسنجان (دارالصادقیون) ،راه اندازی نموده ایم.که وظیفه خود را در قبال احیای اندیشه های والای اهل بیت(علیهم السلام) و حفظ ارزش ها و دفاع از مبانی فکری انقلاب واسلام انجام داده و مطالبی سودمند برای کسانی که جویای حقیقت هستند ارائه نماییم.امیدواریم که شما خوانندگان عزیز با نظرات سازنده خود محبین صادق الائمه علیه السلام را ، در راستای عمل به وظیفه یاری نمایید. این پایگاه در راستای جنگ نرم و تبلیغات حرکت کاروان صادقیه در رفسنجان راه اندازی شده است وبیشتر مطالب آن در خصوص توسل وعشق به اهل بیت و احیای اندیشه های والای اسلام ناب محمدی و تکریم مقام عالی ارباب امام جعفر صادق (علیه السلام) می باشد.
آدرس:استان کرمان ، شهرستان رفسنجان
حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق
احمدتقی نژاد

بایگانی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

گزارشی درباره مقام امام صادق(علیه السلام ) در کربلای معلی

اجتماعات دینی و مذهبی

گزارشی درباره مقام امام صادق(علیه السلام ) در کربلای معلی

 در کنار مقام صاحب الزمان(عج) در کربلا پلی بر روی نهر حسینیه قرار دارد که با عبور از آن وارد بازاری می‌شوید که در انتهای آن با فاصله حدود 30 متر از نهر، زیارتگاهی وجود دارد که به مقام امام صادق(ع) معروف است.
به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون در شمال حرم امام حسین ،(ع)بعد از گذشتن از نهر الحسینیه به باغهایی میرسیم که این زمینها به ّ جعفریات معروف هستند. در انتهای این مسیر، و حدود 30متری نهر، ّ زیارتگاهی وجود دارد که ادعا میشود، امام جعفرصادق ّ هرگاه برای زیارت جدشان امام حسین به کربلا تشریف میآورند، اینجا رحل اقامت میافکندند و پس از غسل در آب فرات، به زیارت اباعبدالله الحسین میشتافتند. ّ اما اثبات چنین ادعایی، مشکل است.بعد از انتفاضه شعبانیه در سال  1991میلادی، ّ صدام معدوم به قصد سرکوبی انقلابیون اقدام به ّ تخریب اماکن مقدسه نمود و در این میان مقام امام صادق (ع)را نیز با خاک یکسان کرد . مقام ً قبلا از یک ساختمان ششگوش تشکیل شده بود که گنبدی سبز رنگ داشت و مساحت آن از 20 مترمربع تجاوز نمیکرد. در سال  1994میلادی، یکی از صاحبان زمینهای اطراف مقام، به بازسازی وتوسعه مقام اقدام کرد، ّ اما از آن تاریخ به بعد، ساختمان همچنان به حال خود رها شده بود، چرا که مقام، درست پشت ساختمانهای امنیتی و انتظامی رژیم صدام قرار ّ داشت و آنان مانع زیارت زوار از این مکان میشدند.
اکنون این مکان توسعه یافته وحدود  600مترمربع زیربنا دارد و سر در خوبی نیز برایش ساختهاند. در ابتدای ورود به مقام، حیاطی به وسعت 350مترمربعّ برای استراحت و پذیرایی از زوار در نظر گرفته اند.


هنگامی که امام صادق ّ (ع)به عراق تشریف آوردند، اشخاصی خدمت حضرت شرف یاب شده و عرض کردند: میدانیم تربت امام حسین (ع)موجب شفای هر دردی است؛ آیا باعث ایمنی از ترس و هراس هم هست؟ حضرت فرمودند: بله هرگاه ّ کسی خواست که از هر بیمی امان پیدا کند، تسبیحی از تربت سیدالشهدا را در دست بگیرد و سه مرتبه این دعا را بخواند.

صْبحتُ اللَّهم مُعْتَصِما بِذِمامِک و جِوارِک المَنبع الَّذی لایطاوَلُ و لایحاوِلُ مِن شَرِ کلّ غاشِم و طارقٍ مِنْ سائِرِ مَنْ خَلَقْتَ وَ ما خَلَقْتَ مِنْ خَلْقِک الصّامِتِ و الناطِق فی الْجَنِة مِنْ کلِّ مَخُوفٍ بِلباسٍ سابغَةٍ خصینَةٍ وِ هِی ولاءُ اَهْلِ بَیتِ نَبیک مُحَمَّدٍ صلی الله علیه و آله مُحْتَجِزا مِنْ کلّ قاصدٍ اِلی اَذِیةٍ بِجِدارٍ حَصینِ الاِخْلاصِ فی الاِعْتِرافِ بَحقِّهِمْ و التَمَسُّک بَحْبلهِمِ جَمیعا مُوقنِا انَّ اَلحقّ لَهُمْ وَ مَعَهُمْ و مِنْهُم و فیهِم و بِهِم اوالی مَن والَوْ وَ اُعادی مَنْ عادَوا و اُجانِبُ مَنْ جانَبُوا فَصَلِّ عَلی مُحمَّدٍ و اله وِ اَعِذْنی. الّلهم بِهِم مِنْ شَرّ کلِّ ما اتّقیهِ یا عظیمُ حَجَزْتُ الاَعادِی عَنّی بَبدیع السَّمواتِ و [66]الأرضْ إنّا جْعَلنا مِن بَینِ اَیدیهِم سدّا و مِن خَلِفْهِمْ سَدّا فَاَغْشَیناهُمْ فَهُم لایبْصِروُنَ.

سپس تسبیح را ببوسد و بر هر دو چشم بمالد و بگوید:اللَّهُمَ اِنّی اَسْئَلُک بِحَقِّ هذِهِ التُّرَبة المُبارَکة و بِحَقِّ صاحِبها و بِحَقّ جَدِّه و بَحقّ اَبیهِ وَ بَحِّق اُمّهِ و بِحَقّ اَخیهِ و بَحقِّ وُلْدِهِ الطاهِرینَ اجْعَلْها شِفاءِ مِنْ کلِّ دآءِ وَ اَماناً مِنْ کلِّ خَوْفٍ وَ حِفْظاً مِنْ سُوءٍ

گویم ز امام صادق این طرفه حدیث      تا شیعه او به لوح دل بنگارد   فرمود که بر شفاعت ما نرسد   آنکسکه نمازرا سبک بشمارد


در مصاحبه ای که با چند نفر از خادمین این زیارتگاه در باره معرفی این زیارتگاه انجام دادیم  اکثر اعلام کردند: در یکی از سفرهایی که حضرت امام صادق(ع) به زیارت امام حسین(ع) می‌آمدند به صورت ناشناس مهمان صاحب این باغ می‌شوند ولی صاحب باغ امام را می‌شناسند و باغ پر از درختان نخلشان را به ایشان هدیه می‌کنند.

گفته می‌شود امام صادق(ع) هرگاه برای زیارت جدشان به کربلا تشریف می‌آوردند، در این باغ اقامت می‌نمودند و پس از غسل در آب فرات، به زیارت می‌رفتند. 

این باغ در سال 1991 توسط صدام به طور کامل تخریب شد ولی اکنون دوباره در همان جا ساختمانی ساخته شده که محل زیارت دوستداران آن حضرت(ع) است.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی