يكشنبه, ۴ فروردين ۱۳۹۸، ۰۹:۵۸ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه مذهبی دارالصادقیون

اللّهُمَّ صَلِّ عَلى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ الصَّادِقِ خازِنِ العِلْمِ الدَّاعی إِلَیْکَ بِالحَقِّ النُّورِ المُبِینِ،. اللّهُمَّ وَکَما جَعَلْتَهُ مَعْدِنَ کَلامِکَ وَوَحْیِکَ وَخازِنَ عِلْمِکَ .
هدف از خلقت عالم معرفت و عبادت خداوند متعال است, و غرض از بعثت انبیاء از آدم تا خاتم تحقق آن است, رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) برای تعلیم و تربیت بشریّت به معرفت و عبادت ,قرآن و کسی که نزد او علم تمام قرآن است به یادگار گذاشت.
هرچند حوادث روزگار نگذاشت مفسّر معصومِ قرآن, پرده از حقایق کتاب خدا بردارد ولی در فرصت کوتاهی که برای ششمین اختر فرزوان آسمان هدایت پیش آمد,شاهراه مذهب حق را برای رهروانِ از خلقت باز کرد , و فطرت تشنه انسانیت را به آب حیات عبادت و معرفت سیرآب کرد.
امید است پیروان مذهب حق روز عزای آن حضرت, آنچه در توان دارند در مراسم سوگواری انجام دهند تا مشمول دعای مستجاب او شوند که فرمود((رحم الله من احیی امرنا)) رحمتی که سرمایه ی سعادت و وسیله ی نجات از شدائد برزخ و قیامت است.
در راستای جنگ نرم و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مقابله با تهاجمات فرهنگی که ایمان مسلمین را نشانه رفته است و سعی در تخریب عقاید و افکارمان دارد در فضای مجازی پایگاه مذهبی دارالصادقیون را در سرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیهالسلام شهرستان رفسنجان (دارالصادقیون) ،راه اندازی نموده ایم.که وظیفه خود را در قبال احیای اندیشه های والای اهل بیت(علیهم السلام) و حفظ ارزش ها و دفاع از مبانی فکری انقلاب واسلام انجام داده و مطالبی سودمند برای کسانی که جویای حقیقت هستند ارائه نماییم.امیدواریم که شما خوانندگان عزیز با نظرات سازنده خود محبین صادق الائمه علیه السلام را ، در راستای عمل به وظیفه یاری نمایید. این پایگاه در راستای جنگ نرم و تبلیغات حرکت کاروان صادقیه در رفسنجان راه اندازی شده است وبیشتر مطالب آن در خصوص توسل وعشق به اهل بیت و احیای اندیشه های والای اسلام ناب محمدی و تکریم مقام عالی ارباب امام جعفر صادق (علیه السلام) می باشد.
آدرس:استان کرمان ، شهرستان رفسنجان
حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق
احمدتقی نژاد

بایگانی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

جشن میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) در امامزاده سیدجلال الدین اشرف برگزار شد.

امامزاده سیدجلال الدین اشرف

جشن میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) در امامزاده سیدجلال الدین اشرف برگزار شد.

مراسم جشن میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) در عصر  چهار شنبه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۶ با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه سر کار خانم فرزانه حسنی  از مجری دانشگاه  ولی عصر رفسنجان و از نویسندگان نشریه  رخداددر مدح حضرت رسول (ص) و امام صادق و ائمه اطهار (ع) شعری را سرودند . 

در ادامه استاد مجیدی فر از کارشناسان امور خانواده و از اساتید دانشگاه زبان محبت آمیز در تربیت کودکان موثر دانستید و بیان کردند:

زبان ارتباط با انسانها، به ویژه کودکان، باید زبان محبّت باشد، با خشونت و با بی محبّتی نمیتوان کسی را تربیت کرد. زیرا آن چه در تربیت نقش اساسی دارد و بسیار ضروری و لازم است، تربیت پذیری کودک و حرف شنوی او از مربی است، و این امر تنها در صورتی میسّر است که ارتباط محبّتآمیز بین مربی و کودک برقرار شود، چنان که امام علی(ع) در این رابطه میفرمایند: «واعلم یا بنیّ انّه من لانت کلمته وجبت محته و طبیعیٌ ان نجد کل محبوب مسموع الکلام؛ فرزندم بدان کسی که سخنش نرم است، باید او را دوست داشت و طبیعی است که کلام هر محبوبی، گوش کردنی است.»کسی که از محبت محروم مانده، ممکن است دست به دزدی و قتل و سایر جرایم بزند تا از اجتماعی که آن کودک را دوست ندارد و او را نمیپذیرد؛ انتقام بگیرد. ممکن است چنین فردی دست به خودکشی بزند تا از وحشت تنهایی و محبوب نبودن نجات یابد. خانه ای که روح فرزندان خود را از کینه توزی تغذیه میکند، کاروانی از افراد منحرف و جنایتکار را به سوی جامعه سرازیر میکند.

به نظر بسیاری از دانشمندان، خیلی از شرارتهایی که از جوانان و نوجوانان و حتی بزرگ-سالان سر میزند به علت کمبود و فقدان محبّت در دوران کودکی آنهاست. عقدههای روانی، اضطرابها، عصبانیت، کمرویی، ناکامیها و بسیاری جرایم دیگر را میتوان در فقدان محبّت جستجو کرد. گاهی علّت فرار فرزندان به ویژه نوجوانان از خانه این است که آنها خود را در خانه تنها میبینند و کسی با آنها تماس عاطفی ندارد.

انحراف و لغزشهای بسیاری از جوانان و نوجوانان، لجبازیها، بدبینیها، ناامیدیها، گوشه-گیریها و ناسازگاریها آنها در فقدان محبّت و عدم تأمین نیازهای عاطفی آنان نهفته است. در واقع میتوان گفت که با محبّت به کودک میتوان او را از بسیاری لغزشها و انحرافات بازداشت و با تأمین نیازهای عاطفی او، سلامت روانی او را فراهم ساخته، از عوارض نامطلوبی که ناشی از فقدان محبّت است، مصون داشت.

در ادامه حاج اکبررضایی شریف فرمانده پایگاه شهید باهنر دهستان رضوان و از امنای امامزاده سیدجلال الدین اشرف درباره شخصیت پیامبر اسلام گفتند:در طول تاریخ بشریت، کم تر انسانی وجود دارد که مانند پیامبراسلام تمام خصوصیات زندگی اش به طور واضح و روشن بیان و ثبت شده باشد.خداوند متعال در قرآن کریم کتابی که خود حافظ اوست و بدون هیچ تغییری تا قیامت باقی است با زیباترین عبارات و کامل ترین بیانات، آن حضرت را معرفی نموده و با عالی ترین صفات ستوده است.خداوند متعال می فرماید: «انک لعلی خلق عظیم »; ای پیامبر!تو بر اخلاقی عظیم استوار هستی.

نیز می فرماید: «محمد رسول الله و الذین معه اشداو علی الکفاررحماء بینهم. » محمد(ص) فرستاده خداست و کسانی که با اوهستند در برابر کفار سر سخت و در میان خود مهربانند.

پس از آن احمد تقی نژاد متولی موقوفه امام صادق علیه السلام شعری را در اوصاف امام صادق علیه السلام سرودند و سپس اشاره ای به مقام شامخ امام صادق علیه السلام داشتند و گفتند: الحمدالله هنوز دنیا از شکوه جاری مولای ما امام صادق علیه السلام وام میگیرد حوزه های علمیه به نام او زنده هستند و دانشگاهها از زلال معرفت او آب میخوردند و عطش دانش آموزان راهیان عشق با کلام قال الصادق  علیه السلام سیراب میشود . و آخر خطاب به مولایشان  امام صادق علیه السلام گفتند : ای مولای ما افتخار میکنیم که نام شما زینت روستا و محله ما گردیده  و امروزه شهرستان  رفسنجان را  در فضای مجازی به عنوان دارالصادقیون و سرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیه السلام می نامند ما مردم رفسنجان دلهایمان را به عنایات امام صادق علیه السلام  دخلیل می بندیم و چشم به کراماتش می دوزیم و محبتش را در اعماق وجودمان جای  داده  و از جان و دل او را صدا می زنیم و آنقدر سنگ او را به سینه میزنیم تا زمانی که وقتی اسم صادقیه در کشور ما مطرح گردد دلها روانه آستان مقدس امامزاده سلطان سیدجلال الدین اشرف نوق رفسنجان گردد.

در پایان آقای رضایی شریف در وصف پیامبر(ص) و امام صادق علیه السلام مولودیه ای را خواند و پایان بخش مراسم قرعه کشی و اهدا جواز بودند.

ضمنا این مراسم با باهمت اداره آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان و مدیران مدارس و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رفسنجان و موقوفه صادقیه و هیئت امنای امامزاده سیدجلال الدین اشرف و آقای حاج عباس کریمی دبیر ستاد بزرگداشت ایام صادقیه و مدیریت پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر آقای رضا احمدی  و خانواده مرحوم کربلایی حمید حسینی که از پایه گزاران صادقیه بودند و همچنین خیر نیکوکار حاج علی احمدی برگزار گردیده است.
Likes0Dislikes0

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی